post image

در میان درد و رنج فراوان، آزار جنسی فشارها بر بازداشتیان پترو رالی را افزایش می دهد

بازداشتگاه اتباع بیگانه آتن در منطقه تاوروس (پترو رالی) بار دیگر بعنوان باتلاق سواستفاده جنسی از زنان بازداشتی مورد توجه قرار گرفت.

روز شنبه ۲۵ جولای، یک زندانی جدید در این مرکز برای دریافت منظم انسولین، به بخش تزریقات می رود. در حالی که یک پلیس در آنجا همراهش بود ، یک افسر مرد دیگر پیشنهاد می کند که او را به طبقه پایین منتقل کند. این افسر فردی است به نام «دیمیتریس» که در بازداشتگاه به عنوان یک متجاوز مشهور است و در موارد دیگری زنان بازداشتی از او بعنوان ضارب نیز نام برده بودند. در خارج از درمانگاه، این زن توسط ۵ افسر مورد آزار و اذیت قرار میگیرد. در نهایت، دیمیتریس او را به جای طبقه سوم، توسط آسانسور به پارکینگ می برد، جایی که سعی می کند به این زن تجاوز کند اما او مقاومت می کند.

نه درون درمانگاه و نه در پاکینگ جهنم‌دره پترو رالی هیچ دوربین امنیتی وجود ندارند. این موضوع در مورد آشپزخانه نیز صدق می کند، که تا آغاز سال جاری در بین زندانیان به عنوان محلی برای سوءاستفاده جنسی شناخته می شد. ج - پ، در نامه ای که توسط گروه فمینیستی "خانه زنان برای توانمندسازی و رهایی" منتشر کرده است، گزارش می دهد که "به بهانه توزیع مواد غذایی، یک زن را لمس و آزار داده اند."

https://athens.indymedia.org/post/1602873 https:/

/athens.indymedia.org/post/1602915

این زن نیز نام افسران متجاوز، از جمله دیمیتریس و دو نفر دیگر، آندریاس و جورجوس را اعلام کرده بود. پس از منع افسران برای انتقال زنان به آشپزخانه برای دریافت غذا، اماکن جدیدی جایگزین آشپزخانه شدند. م-ر یک زن دیگر که پیشتر زندانی بود، به دلایل پزشکی مجبور بود به طور مرتب به آزمایشگاه برود، او گزارش داد که یک افسر مرد سعی کرده بود به او نزدیک شود و او را لمس کند. براساس اطلاعات زندانیانی که مشخصات ظاهری و صورت آن مرد را می شناسند، افسر مورد نظر، آندریاس بوده است. از آنجایی که نگهبانان شماره شناسایی خود را حمل نمی کنند، زنان بازداشتی نمی توانند آنها را به عنوان متجاوز معرفی کنند.

شفاف سازی این وضعیت از این نظر اهمیت دارد:

ما هر افسر پلیسی را که از مقام اداری خود و شرایط بازداشت زنان برای سواستفاده جنسی بهره ببرد، متجاوز می نامیم. حوادث منجر به آزار و اذیت جنسی و سوءاستفاده جنسی دو موقعیت متفاوت از یکدیگر نیستند، اما یک عملکرد سیستماتیک در داخل پترو رالی است. مکانهایی که آنها تجاوز در آنها روی میدهد تصادفی نیستند، بلکه با دقت انتخاب شده اند. به همه اینها باید آزارهای کلامی و نگاههای عمیق افسران را نیز اضافه کرد که زنان بازداشتی در موردشان گزارش داده اند.

در روز جمعه ۳۱ جولای، زنی که مورد متجاوز قرار گرفته بود برای درک احتمالات قانونی جهت حفاظت از خود و دیگر زنان و اجرای عدالت با یک وکیل مشورت کرد. به این ترتیب ماموران متوجه شدند که او می خواهد دوربینهای اتاق ملاقات را مورد بررسی قرار دهد.

روز شنبه اول آگوست، مدیریت امور اداری برای بررسی این حادثه توسط مقامات ارشد پترو رالی فراخوانده شدند. آنها بهمین خاطر بسیار نگران شدند زیرا کل ساختار پلیس و اداری بخاطر سکوت در برابر این وضعیت متهم به سواستفاده میشد.

روز دوشنبه سوم آگوست بدون اطلاع قبلی، مأموران پلیس در زمان صرف ناهار وارد اتاقها شدند و به بازداشتیان گفتند كه در مدت ده دقیقه باید سلولهای خود را خالی كرده و وسایل خود را جمع آوری كنند زیرا آنها به مکان دیگری منتقل می شوند. بخش زنان پترو رالی تخلیه شد و زنان بازداشتی را به بازداشتگاه دیگری به نام آمیگدالزا منتقل کردند. در مرکز جدید تاکنون نیازهای غذایی ویژه برای زندانیانی که مبتلا به دیابت یا مشکلات مزمن دستگاه گوارشی هستند تامین نشده است که همین سلامتی آنها را به خطر انداخته است.

هنوز پس از این مدت کوتاه امکان ارزیابی کامل این حرکت دولت در پترو رالی و دیگر دستگاه های دولتی امکان پذیر نیست. با این حال، شیوه ایزوله کردن و حذف مهاجران از مقابل چشمان اجتماع، چیز جدیدی نیست. به همین دلیل است که باید راه هایی برای پیوند و ایستادگی در برابر ساختارهایی که هدف آنها شکست دادن مبارزات روزمره مشترک ما است بیابیم.

دست‌دارزی بر مهاجران موقوف

دولت را ساقط کنید

ما تجاوز را تحمل نخواهیم کرد

در مراکز نگهداری، نه در کمپها و نه در بازداشتگاههای اخراج

مرزها و فراگیری مردسالاری را فرو بپاشید

گروه همبستگی پترو رالی

آدرس ایمیل تماس:

allilegiespetroural@gmail.com

Εικόνες:

O σχολιασμός έχει απενεργοποιηθεί.

Creative Commons License

Όλα τα περιεχόμενα αυτού του δικτυακού τόπου είναι ελεύθερα προς αντιγραφή, διανομή, προβολή και μεταποίηση, αρκεί να συνεχίσουν να διατίθενται, αυτά και τα παράγωγα έργα που πιθανώς προκύψουν, εξίσου ελεύθερα, υπό τους όρους της άδειας χρήσης Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 International License